Művelődési Ház és Városi Könyvtár

A hagyományos könyvtári funkció és az információs központ együttes jelenlétével igyekszünk biztosítani a kultúraközvetítést és próbálunk megfelelni a társadalmi elvárásoknak.

2014. évi pályázatok:

A Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány idén összesen 62 pályázatot hirdetett meg, amelyekre január 2-ától lehet jelentkezni. Az Alapítvány a 2014-ben harmadik évébe lépő Programra az Erzsébet-utalvány forgalmazásából származó pénzügyi eredményből 3,5 milliárd forintot biztosít.

A 2014-es év újdonságokkal szolgál mindenki számára. Szociális üdülési pályázatok nagycsaládosok, nyugdíjasok és fogyatékossággal élők, tematikus és általános Erzsébet-táborok gyerekek részére, újdonságként pedig nyugdíjasok számára meghirdetett fürdőbelépésre jogosító kiírás: ezek közül válogathat, aki az Erzsébet-program idei pályázataira szeretne jelentkezni.

(A pályázat lezárult.) Szociális üdülési pályázatok - Nyugdíjas pályázók számára pályázati felhívás

(A pályázat lezárult.) Fürdőbelépő nyugdíjasok részére Erzsébet Kártyán

A Program idei kiírásai az első évhez képest több mint kétszeres bővülést jelentenek: a népszerű és a gyerekek által nagyon várt Erzsébet-tábor általános táborainak száma hárommal bővült, de a tavalyi táborok, mint a Hurrá, együtt nyaralunk, az Igazolt hiányzás, a Mesés nyár vár ránk!, és a CserKészen az életre idén is tarkítják a kínálatot, csakúgy, mint a Tavaszi és Őszi kirándulások is.

Az új tematikus táborok közül a következőkből válogathatnak a fiatalok: diákönkormányzati vezetők tábora, Design tábor, Honvédelmi tábor, Író-olvasó tábor, Népi mesterségek tábora, Népzene tábor, PontyVelem horgásztábor, Röplabdatábor, MSMME – Ipar- és képzőművészeti tábor, Tánc, dráma és filmes tábor, atlétika-, görkorcsolya-, torna-, úszó-, vízilabda-, szörftábor, T.E.S.I. tábor, Túlélőtábor, Vizek és vízpartok élővilága tábor és Zenei tábor. A Napközi Erzsébet-tábort pedig másodszor hirdették meg a Magyarország LHH-s kistérségei köréből választott 6 kistérség számára.

A szociális pályázatokat idén nagycsaládosok, fogyatékossággal élők, valamint nyugdíjasok vehetik igénybe, utóbbiak számára újdonságként került a palettára a „Fürdőbelépő nyugdíjasok részére” pályázat. Ezt az egészség megőrzéséhez szükséges aktív kikapcsolódás elősegítése érdekében hirdette meg az Alapítvány, amely a pályázattal elnyerhető támogatást gyógyfürdőkbe szóló belépőjegyek formájában nyújtja.

A fürdőjegy pályázatra február 15-ig, a szociális üdülési pályázatokra február 28-ig, az Erzsébet-tábor kiírásaira március 20-ig, a T.E.S.I táborra június 30-ig, míg az Őszi kirándulásra július 31-ig lehet jelentkezni.

A Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány által meghirdetett pályázatok automatikusak, azaz, aki a feltételeknek megfelel, a keretösszeg kimerüléséig sikeres pályázóvá válik. A pályázati felhívások honlapunk Pályázatok rovatban érhetők el.
A pályázat elkészítéshez kérjen segítséget a Művelődési Házban.

Idegen nyelvi és informatikai képzés!!!!

Indul a TÁMOP 2.1.2/12-1. „Idegen nyelvi és informatikai kompetenciák fejlesztése" című kiemelt Európai Uniós projekt, amelynek célja, hogy támogassa az alacsony idegen nyelvi és informatikai tudással rendelkező egyének munkaerőpiaci integrációját - javítsa alkalmazkodó-képességüket, hozzájáruljon a foglalkoztatottság növeléséhez, és ezáltal a nemzetgazdaság versenyképességének megőrzéséhez is. A program– más célok mellett – a felnőttképzésbe való bekapcsolódásra kívánja ösztönözni a felnőtt magyar lakosságot, az élethosszig tartó tanulás jegyében.

Az akkreditált felnőttképzést folytató intézmények részvételével megvalósítandó projekt célja, hogy a magyar lakosság körében számottevően növekedjen a digitális ismeretekkel és az idegen nyelvi kompetenciákkal rendelkezők száma. A képzések eredményeképpen közel 100 000 fő képzésbe bevonása zajlik, melyből 10 000 fő hátrányos helyzetű településen él, vagy 45 évnél idősebb.

A projektgazda a Közigazgatási és Igazságügyi Hivatal, konzorciumi partnere az NT Nemzetközi Technológiai Nonprofit Közhasznú Korlátolt Felelősségű Társaság, az eMagyarország program szakmai koordinátora. A projektben együttműködő partnerként vesz részt az eMagyarország hálózat.

Kik vehetnek részt a projektben? Kik lehetnek a támogatott személyek?

Valamennyi, 18. életévét betöltött felnőtt, felső korhatár nélkül, aki

• nem áll középiskolával, felsőoktatási intézménnyel tanulói/hallgatói jogviszonyban – kivéve azokat, akik költségtérítéses képzésben vesznek részt -, ugyanis a cél a támogatás halmozásának az elkerülése, nem pedig a hallgatói/tanulói jogviszonyban lévők kizárása;
  • ezen képzési programmal párhuzamosan nem vesz részt más hazai vagy Európai Uniós forrásból támogatott idegen nyelvi és informatikai képzésben;
  • vállalja, hogy a képzés költségeit önrésszel egészíti ki.

A projektben egy fő részére igényelhető támogatás összege legfeljebb 90 000 Ft, mely különböző típusú és szintű képzésekre használható fel. Annak a személynek, aki hátrányos helyzetű településen állandó lakóhellyel vagy bejelentett tartózkodási hellyel rendelkezik, a képzés(ek) költségeinek támogatott összegét minimum 2%-kal kell kiegészíteni, minden más esetben minimum 5%-kal.

Máriapócsiak esetében ez 1.800.- Ft

Bővebb információt kérhetnek a máriapócsi Művelődési Házban.

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 4
Heti: 40
Havi: 181
Össz.: 70 294

Látogatottság növelés
Oldal: Hírek, pályázati felhívások
Művelődési Ház és Városi Könyvtár - © 2008 - 2024 - mpocskonyvtar.hupont.hu

Ingyen honlap és ingyen honlap között óriási különbségek vannak, íme a második: ingyen honlap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »