Művelődési Ház és Városi Könyvtár

A hagyományos könyvtári funkció és az információs központ együttes jelenlétével igyekszünk biztosítani a kultúraközvetítést és próbálunk megfelelni a társadalmi elvárásoknak.

uszt-logo.jpg

Könyvtári szolgáltatások fejlesztése Máriapócson

Pályázati azonosító: TIOP-1.2.3-11/1-2012-0149

Elnyert támogatás összege: 7.983.505 Ft

Kedvezményezett: Máriapócs Művelődési Ház és Városi Könyvtár

Kivitelezés ideje: 2012.08.01-2013.11.30.

A Máriapócsi Művelődési Ház és Városi Könyvtár sikerrel pályázott az TIOP.1.2.3-11/1, (Önkormányzati tulajdonú kötelező feladatot ellátó intézmények fejlesztése) - jogcímre. A „Könyvtári szolgáltatások fejlesztése Máriapócson - címmel beadott pályázattal, uniós forrásból 7.983.505 forint támogatást nyert el. A forrás segítségével 2012.08.01 és 2013.11.30 között megvalósította a fejlesztést, melynek segítségével teljes egészében megújulhatott a könyvtár informatikai hardver és szoftver állománya.

A pályázó intézmény büszke arra, hogy széles körű szolgáltatásokkal fogadhatja az érdeklődő irodalombarátokat. Az intézmény a hagyományos könyvtári funkciók és az információs központ együttes jelenlétével biztosítja a kultúraközvetítést és igyekszik megfelelni a társadalmi és könyvtárhasználói elvárásoknak. Ma már nem csak papíralapú, hanem elektronikus irodalmakat is böngészhet az olvasó nagyközönség, és emellett a világhálót is sokan keresik fel, használva és kihasználva a könyvtár hagyományos és modern szolgáltatásait.

A pályázat célja az informatikai korszerűsítés, a hagyományos és on-line könyvtári szolgáltatások minőségének fejlesztése mellett a könyvtár oktatási-nevelési szerepének erősítése is volt.

A pályázó ez úton is köszönetet mond a Támogatónak, illetve mindazoknak, akik közreműködtek a sikeres pályázati folyamatban!

A Városi Könyvtár megújult informatikai szolgáltatásaival várja régi és új látogatóit, Máriapócs város minden felnőtt és gyermek könyvbarátját!

Könyvtári szolgáltatások fejlesztése Máriapócson

TIOP - Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program

TIOP-1.2.3-11/1-2012-0149

Megítélt támogatás összege 7 983 505 Ft

Projekt összköltsége 7 983 505 Ft
Támogatási arány 100,00 %
Szerződés dátuma 2012.07.26
Szerződésben megítélt támogatás 7 983 505 Ft
Szerződésben elfogadott összköltség 7 983 505 Ft
Projekt tervezett kezdése 2012.08.01
Projekt tervezett befejezése 2013.04.30
Kifizetett támogatás összege 1 995 876 Ft

Projekt rövid leírása

A könyvtár tárgyi eszközállománya elavult, korszerűtlen. Rendelkezik néhány számítógéppel. nyomtatóval, fénymásolóval, de a lakossági igény ettól jóval nagyobb. A jelenlegi fejlesztés által elsősorban ennek a gépparknak a bővítését tervezzük, főleg a nyilvános használatra szánt eszközökre koncentrálva. Korszerűsíteni szeretnénk a belső, szakmai munkára használt számítógépek, ill. technikai eszközök állományát is, emelve szolgáltatásaink színvonalát. Jelen pályázat keretében beszerzésre kerülnek a szükséges eszközök: PC-k, notebook, wifi, multifunkciós gép, projektor, valamint a szükséges szoftverek. A fejlesztéssel biztosítottá válik a fogyatékkal élők számára is az egyenlő esélyű hozzáférés, könyvtárunk MaNDA ponttá válik, és erősebb együttműködésre nyílik lehetősége más könyvtárakkal.

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 6
Heti: 23
Havi: 128
Össz.: 70 241

Látogatottság növelés
Oldal: TIOP - Könyvtári szolgáltatások fejlesztése Máriapócson
Művelődési Ház és Városi Könyvtár - © 2008 - 2024 - mpocskonyvtar.hupont.hu

Ingyen honlap és ingyen honlap között óriási különbségek vannak, íme a második: ingyen honlap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »